Ana Sayfa | Yaşamım | Sosyal Çalışmalarım | Siyasi Çalışmalarım | Projelerim | Basındaki Haberlerim | Galeri | İletişim
   Siyasi Çalışmalarım

Önce zihnimde başladı siyaset kariyerim... On yedi yaşında iken arkadaşlarımla yaptığım sohbetlerde, tam bir siyasi gibi, ciddi eleştirilerde bulunuyordum. İnsanların huzuru ve refahı için yapılması gerekenleri anlatıyordum. Atatürkçülüğümle ve milliyetçi duygularımla yoğurarak siyaset konuşmam arkadaş çevremde oldukça ilgi çekiyordu. Sonunda kaçınılmaz tepki gerçekleşti, arkadaşlarım “Madem bu kadar çok üzerinde düşünüyorsun, ülkeni seven duyarlı bir insansın, o halde aklına mantığına uygun olacağına inandığın bir partiye üye ol ve yapmak istediklerini düşüncelerini orada anlat” dedi.

Arkadaş Meclisinden Halk Meclisi’ne

Konuşmam gereken yerin arkadaş meclisi değil halk meclisleri olması gerektiğine karar verdim. Siyasetin içinde olmalıydım. İlk iş olarak, bağlı olduğum ilçemden Doğru Yol Partisi (DYP)’ne üye oldum ve daha on yedi yaşında siyasi kariyerime kocaman ve cesur bir adım attım.

Dededen Toruna Siyaset Erki

Siyaset yapma gereği bana genlerimden geliyor. Dedem Bursa’nın sevilen ve önde gelen sarraflarındandı. Soyadı kanunu çıktığında Atatürk kendisine “Sarıinci” soyadını veriyor. Adnan Menderes'in DP sinde Bursa'da adı geçen ve teşkilatın içinde önemli rolü olan dedem, aktif siyasetle uzun süre uğraşıyor. Adnan Bey'le bizzat kader birliğine giriyor. Vefatı ise çok genç yaşlarda Adnan Menderes'in idam edileceği dönemde, bir kalp krizi sonucu gerçekleşiyor. DP İl Başkanlığı önünde dedemin milletvekilleri ile çekilmiş de fotoğrafını hala saklıyorum. Dedim ya genlerimde var siyaset yapmak!

Parti Yelpazesi

Siyasi kariyerimin ilerleyen dönemlerinde; DYP (Doğru Yol Partisi) Gençlik Kolları Başkanlığı ve DYP (Doğru Yol Partisi) İl Teşkilat Başkanlığı yaptım. Genç Parti Adalar İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde, Adalar ilçesinde Demokrat Parti den Belediye Başkan Adayı oldum. 2009 – 2011 yılları arasında Demokrat Parti Adalar İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. 2009 yılından itibaren Adalar Kent Konseyi Yürütme kurulunda görev alıyorum.

Siyasi Görüşüm

Milliyetçi, özgürlükçü, iradenin halkta olduğu tam demokrat ve Atatürkçü laik, sosyalist ve ülke merkezci bir görüşe sahibim. AB’ye kesinlikle girilmesi taraftarı değilim. Ülke topraklarının da şu anda olması gereken sınırlar olduğunu düşünmüyorum. Musul ve Kerkük bizim olmalı! Ayrıca bütün Türki cumhuriyetlerini de kucaklamamız ve özde bizden kopmuş ama hala bizi düşünen toplumlarla yakın ilişkide olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Tasarım: M O T O R T U R K